Dobrovoľník v projekte Dobrá Duša

Si empatický človek? Si citovo založený? Si komunikatívny a rozumieš si so staršími ľuďmi?
HĽADÁME PRÁVE TEBA!

Tvoje úlohy a náplň práce: Hlavnou aktivitou dobrovoľníkov projektu je trávenie času s osamelými, chorými a seniormi. V prvej etape budú dobrovoľníci slúžiť touto službou predovšetkým v zariadeniach pre seniorov, neskôr aj v ich domácom prostredí a časom na oddeleniach v nemocniciach. Túto službu považujeme za prirodzenú súčasť našich charitných služieb.

Kde budeš vykonávať aktivity: Aktivita dobrovoľníka v projekte Dobrá Duša je momentálne primárne vykonávaná v zariadení pre seniorov v Cíferi.

Čas, ktorý by si mal/a aktivitám venovať:

Príprava dobrovoľníka: Pred začatím konkrétnej práce absolvuješ úvodné školenie s koordinátorom danej pozície o ktorú máš záujem. Koordinátor ti vysvetlí základné pravidlá , predstaví ti činnosti z ktorých si môžeš vybrať , zaškolí ťa v konkrétnej činnosti. Tiež absolvuješ úvodné stretnutie s hlavným koordinátorom dobrovoľníkov, alebo riaditeľom, ktorý ti predstaví aktivity,  filozofiu a ciele organizácie a objasní ti, ako tvoja aktivita prispeje do mozaiky pomoci.

Benefity, ktoré ti ponúkame: Hlavným benefitom ktorý ti vieme ponúknuť je dobrý pocit z práce. Tvoja činnosť pomôže človeku, ktorý ju skutočne potrebuje. Spolupráca s nami ti ďalej ponúkne nadobudnutie nových zručností, rozvoj tvojej kreativity, šikovnosti, nadviazanie nových priateľských vzťahov vzájomné obohatenie sa a veľa ďalšieho. Tvoja práca ťa bude reprezentovať a pomôže rozvoju charitného diela. Samozrejme tiež s tebou počítame na spoločných akciách a teambuildingoch.

Požiadavky na dobrovoľníka: Pri výbere dobrovoľníka zohľadňujeme predchádzajúce skúsenosti s danou činnosťou, prípadne dobrovoľníctvom. Pre lepšie spoznanie sa, si pri vstupnom pohovore povieme o vzájomných očakávaniach.

Čo od teba očakávame: Očakávame od teba empatickú komunikáciu so seniormi, aktívne prihovárania sa im a príjemné vystupovanie.

Chceš vedieť viac?