Spojme sa a spoločne

                   

Podporme Ukrajinu

Ste jednoducho úžasní!

pridal: admin | dátum: 1. marca 2022 | kategória: Pomoc Ukrajine

Za posledných päť dní sme zažili takú vlnu solidarity, že sa to pár riadkami ani nedá opísať. Už vieme, že s Vami to dáme! Vďaka Vám, sme spolu s dobrovoľníkmi, dokázali na hranice poslať potraviny, drogériu, hygienické potreby, deky aj spacáky. V tejto chvíli sme pripravení na príchod prvých ľudí utekajúcich z Ukrajiny. Ďakujeme! Bez Vás by to nešlo.

Prosíme, šetrite sily. Vašu pomoc budeme v najbližších týždňoch ešte veľmi potrebovať.

Aktuálne máme situáciu pod kontrolou. Na hranici je dostatok dobrovoľníkov a nevyhnutnej pomoci. Prosíme, necestujte na hranice, vzniká tam zbytočne chaos. Nenoste oblečenie, ani veci, ktoré aktuálne nežiadame. Naše skladové kapacity máme obmedzené.

Ako môžete naďalej najúčinnejšie pomáhať?

  • Sledujte našu stránku charitatt.sk, kde budeme priebežne aktualizovať informácie o tom, čo potrebujeme.
  • Najefektívnejšou pomocou ako podporiť našu činnosť je prostredníctvom príspevku na stránke: charita.darujme.sk/ukrajina/
  • Staňte sa našim dobrovoľníkom – aktuálne potrebujeme šoféra s dodávkou, ľudí na pomoc v sklade, pri prevoze materiálu a potravín, pri práci s utečencami. Prihláste sa mailom: dobrovolnictvo@charitatt.sk, alebo telefonicky: 0940 998 334. Dobrovoľníkov budeme registrovať a postupne oslovovať
  • Ak organizujete zbierky, tak len podľa našich aktuálnych potrieb. Pomôže nám, ak nám ich následne privezte na Skladovú ulicu 6B do Trnavy (doprava za budovou Fak. masmediálnej komunikácie UCM a za bránou doľava)
  • Poskytnite dočasné ubytovanie utekajúcim z Ukrajiny, vyplňte registračný formulár tu: tkkbs.sk
  • Ponúknite nám vyhovujúce priestory (200 – 300 m2) v Trnave, ktoré budeme môcť dlhodobo (aspoň rok) využívať ako náš sklad materiálu.

Čaká nás ešte veľa práce a ťažké dni. Vieme to. Ale vieme, že stojíte pri nás a spolu dokážeme pomáhať tým, ktorí to v tejto chvíli veľmi potrebujú.