Naše služby

Požičiavanie kompenzačných pomôcok

Viac o službe

Vozík aj polohovacia posteľ. Doručujeme ich rýchlo a za symbolickú cenu

Nečakaná choroba alebo úraz vedia človeka poriadne zaskočiť. Taký je aj prípad 78-ročnej Anny, ktorá sa po úraze nemohla sama postaviť na vlastné nohy. Aby mohla Anna doma prejsť z kuchyne do obývačky a pozrieť si obľúbený seriál, potrebovala chodítko.

Zlomené platničky a veľké problémy s chrbticou. Dôchodkyni Anne vybavili ešte v nemocnici chodítko, o ktoré sa môže opierať pri chôdzi vonku, no do bytu a hlavne cez dvere, je zdravotnícka pomôcka príliš široká. S rodinou sa obrátila na Trnavskú arcidiecéznu charitu a my sme pre ňu v našom sklade v Trnave našli trojkolesové chodítko vhodné aj do izieb. „Zamestnanci v charite boli milí a okrem požičania zdravotníckej pomôcky mi hneď poskytli aj opatrovateľskú službu,“ spomína Anna, ktorej chodítko už niekoľko týždňov dobre slúži.

Pomáhame rýchlo a flexibilne
V charitnom sklade v centre Trnavy si môžete požičať funkčnú zdravotnícku pomôcku za skutočne symbolické sumy. „Máme tu vozíky, chodítka s kolieskami či bez, matrace, polohovateľné postele, barle či wc stoličky,“ hovorí vedúca opatrovateľskej služby Trnavskej arcidiecéznej charity Adriana Krajčovičová.

O zdravotnícku pomôcku môže žiadať človek s ťažkým zdravotným postihnutím, ktorý je na zdravotnícku pomôcku odkázaný. „Ak máme želanú pomôcku na sklade, môže ju mať žiadateľ aj v daný deň. To že pomôcku potrebuje, nám človek preukáže buď prepúšťacou správou z nemocnice alebo iným odporúčaním lekára,“ objasňuje Adriana Krajčovičová. Na charitu sa podľa nej obracajú ľudia, pretože pomoc je veľmi rýchla a flexibilná. Ak o pomôcku pacient požiada ošetrujúceho lekára, trvá celý proces niekoľko dní. „Lekár musí napísať odporúčanie na zdravotnícku pomôcku, s tým musí ísť žiadateľ k rehabilitačnému lekárovi, ktorý napíše poukaz na zdravotnícku pomôcku. Poukaz treba odovzdať na schválenie do poisťovne, v ktorej je žiadateľ poistený. Poisťovňa potom informuje žiadateľa, či mu bola pomôcka schválená, alebo nie. Počas celého vybavovania zatiaľ pacient užíva zdravotnícku pomôcku od charity,“ objasňuje vedúca opatrovateľskej služby.

Podporte rozšírenie skladu pomôcok
Ľuďom, ktorí zdravotnícku pomôcku potrebujú, pomáhame aj tým, že im ju dopravíme rovno domov. „Ak klient býva napríklad v paneláku, v rámci služby ponúkame aj vynesenie pomôcky priamo do bytu,“ vysvetľuje riaditeľ Trnavskej arcidiecéznej charity Miroslav Dzurech. Pomôcky máme väčšinou od darcov, niektoré sme zakúpili z vlastných zdrojov.

Cenník

Kontakt

Erika Hudáková Komunitný pracovník
Erika Hudáková
Hlavná 43
917 01 Trnava
+421 947 946 238
erika.hudakova.krajcovicova@charitatt.sk

POTREBUJETE ZDRAVOTNÍCKU POMÔCKU? OBRÁŤTE SA NA NÁS!

Každý z nás v živote potrebuje oporu, o niečo sa opierať. Nečakaný úraz či choroba […]

22. sep 2020

Novinky

Za každou výpožičkou zdravotníckej pomôcky je silný ľudský príbeh

Martin nasadá do charitnej dodávky. Pozrie sa do papierov. Dnes má na […]

Vozík aj polohovacia posteľ. Doručujeme ich rýchlo a za symbolickú cenu

Nečakaná choroba alebo úraz vedia človeka poriadne zaskočiť. Taký je aj prípad […]

Polohovacia posteľ aj vozík pre imobilných. Ako a kde ich zaobstarať?

Nečakaná choroba alebo úraz vedia človeka poriadne zaskočiť. Často po nich skončí […]

Keby ste milovali len tých, čo vás milujú, akú vďaku si zaslúžite? Veď aj hriešnici milujú tých, ktorí ich milujú.

MATÚŠ 25, 40